Administrace webu, si vyhrazuje, bez varování odstranit nevhodné příspěvky.

Informace a nabídky zápalkových nálepek vkládejte do odpovídajcí rubriky.

“Aktivity nebo nabídky komerčního charakteru z této sekce odstraňujeme bez předchozího upozornění”

Diskuze, názory

Re: Aukro - podivné krabičky

Asi těžko předpokládat, že by jedna série byla vydaná na tak zcela odlišných krabičkách a s různými zápalkami. O tom jsem nikdy neslyšel, ale třeba mě někdo opraví?

Re: Re: Aukro - podivné krabičky

Stejné nálepky vylepené ve stejnou dobu na více druzích krabiček se často vyskytovaly v 70. letech 20. stol., kdy sirkárny postupně přecházely na nové kartonové technologie. Byly to jak tuzemské ZN, tak také exportní pro tuzemský trh.

Re: Re: Re: Aukro - podivné krabičky

Díky moc za upřesnění. A myslíte, že k tomu mohlo docházet i v 50.letech? Když jsem se o tom bavil se sběrateli krabiček, tak svorně říkají, že v těchto letech se takové ty sytě modrofialové krabičky ještě nedělaly. Krabičky pro tuzemský trh prý měly takový ten šedohnědý papír. Ale já nejsem na krabičky odborník, tak mě zajímá názor jiných...

Re: Aukro - podivné krabičky

Nejsem sběratelem krabiček, tak nechci do toho nijak zasahovat. Jen mě napadlo spojit se přímo s prodejcem těchto artefaktů a snad by možná osvětlil původ těchto krabiček. Jistě by k tomu řekl nejvíc.

Dotaz

Dobrý den. Mohl by mi někdo poradit, jestli existují vylepní listy k polským nálepkám? Rk73kr@centrum.cz. Předem díky

Kontakt (Hranice na Moravě)

Dobrý den, chtěl bych poprosit o kontakt na nějakého sběratele z okolí Hranic (na Moravě). Dostal jsem se ke sbírce a potřeboval bych poradit ohledně její ceny. Email na mě: blaha.tomas@email.cz .

Re: Kontakt (Hranice na Moravě)

Váš kontakt jsem předal oblastnímu zmocněnci ČFS pro severní Moravu, který je z Valašského Meziříčí.

Redakce Filumenie

Jako redaktor se se všemi sběrateli loučím. Věřím, že následník bude mít více štěstí...

Podivení

Co je toto za nabídku a poptávku??? Ve staré verzi byla spousta obojího a teď se tady snad každý bojí něco přidat. Bodejť by taky ne. To černé pozadí snad vymyslel nějaký satanista mezi filumenisty. Ale, konečně, v dnešní době je možné všechno.

Re: Podivení

Dobrý den,
ačkoliv jsem v mládí poslouchal hodně tvrdou hudbu, satanista jsem nebyl :-).
Všechno je věci názorů, pokud bychom dali pozadí světlé, jiní čtenáři by zase mohli namítat, proč není tmavé. Tmavé pozadí kopíruje trend dnešní doby, kdy čím dál tím více lidí preferuje právě tmavší pozadí z důvodu šetření monitoru a především je šetrnější k očím. Z toho důvodu jsme se rozhodli pro tmavší vzhled. Bohužel editor, v kterém jsou vytvořeny tyhle stránky neumožňuje měnit vzhled pozadí dle osobního nastavení jako např. u jiných webových stránkách.

Přidat nový příspěvek

Oficiální stránky ČFS     www.filumenie.com